پس از افتتاح حساب مینی در وب مانی و ساخت کیف پول در وب مانی مینی، برای داشتن حساب کلاسیک وب مانی بایستی نوع پاسپورت حساب وب مانی خود را از الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت ارتقا دهید.
برای تبدیل حساب مینی خود به حساب کلاسیک یا WinPro ابتدا در اینجا کلیک کنید.

بر روی دکمه Log In در بالا سمت راست صفحه (شماره ۱) کلیک کنید.

اکنون شما به قسمت Security وب مانی وارد شده اید. در قسمت شماره ۱ میتوانید ایمیل ، شناسه وب مانی (WMID) و یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و در کادر شماره ۲ رمز عبور حساب وب مانی مینی خود را تایپ کنید. در کادر شماره ۳ عدد نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

اگر از طریق کامپیوتر شخصی خودتان این صفحه را باز نکرده اید و نمیخواهید اطلاعات اکانت شما ذخیره شود ، تیک گزینه Remember me on this computer نشان داده شده در شماره ۴ را بردارید.

برای ورود بر روی دکمه Enter در شماره ۵ کلیک کنید.

درصورتی که مشخصات خود را به درستی وارد کرده باشید، به صفحه تایید مشخصات منتقل می شوید و در مدت زمان کوتاهی به صورت اتوماتیک صفحه دیگری برای شما نشان داده خواهد شد. چنانچه منتقل نشدید، روی لینک here در شماره ۱ کلیک کنید.

برای ادامه مراحل تبدیل حساب وب مانی مینی به حساب وب مانی کلاسیک در شماره ۱ روی Operation modes کلیک کنید.

در لیست کنار صفحه (شماره ۲) ، آخرین ورود به حساب مینی شما نمایش داده شده است.

در قسمت Operation modes لیستی مانند تصویر زیر خواهید دید. چنانچه قبلاً حساب کلاسیک (WinPro) و یا حساب لایت (WebPro) را فعال کرده باشید، دکمه Add در پایین صفحه غیر فعال خواهد بود.

برای افزودن حساب کلاسیک به اکانت خود ، روی دکمه Add (شماره ۱) کلیک کنید.

پس از آن شما صفحه دیگری با عنوان Changing the Operation Mode برای شما نمایش داده خواهد شد. برای ساخت حساب وب مانی کلاسیک بایستی ابتدا رمز عبوری برای آن مشخص کنید. می توانید برای سهولت ، رمز عبور را همان پسورد حساب مینی خود قرار دهید.

برای اعمال تغییرات لازم است شما مجدداً شناسایی شوید. پس روی لینک authorized with certification (شماره ۱) کلیک کنید تا صفحه بعد برای شما باز شود.

شما میتوانید برای تأیید ورود خود از E-NUM (شماره ۱) و یا SMS (شماره ۲) استفاده کنید. درصورتی که E-NUM نساخته اید می توانید از لینک Set در قسمت ۱ برای خودتان E-NUM بسازید. در این آموزش ما از اس ام اس جهت تأیید هویت استفاده می کنیم. به همین منظور روی دکمه Get the code در شماره ۲ کلیک می کنیم تا کد موردنظر به شماره تلفن نوشته شده در کادر مقابل ارسال شود.

پس از ارسال sms از طرف وبمانی ، صفحه زیر به شما نمایش داده خواهد شد.

در شماره ۱، شماره تلفنی را که اس ام اس به آن فرستاده شده ، نمایش داده میشود. عدد مربوط به Session (نشست) در شماره ۲ نمایش داده می شود. عددی که به تلفن همراه شما ارسال شده را در کادر Response (شماره ۳) وارد کنید. سپس برای تایید عدد ، روی دکمه Enter در شماره ۵ کلیک کنید.

چنانچه می خواهید همیشه از طریق sms هویت شما اعتبارسنجی شود ، تیک گزینه remember my choice در شماره ۴ را بزنید.

پس از تایید مشخصات شما به صفحه Changing the Operation Mode حساب وب مانی باز میگردید. حال برای انتخاب رمز عبور لازم است در کادر شماره ۱ و ۲ رمز عبور خود را وارد کنید. پس از اطمینان برای ثبت آن روی دکمه Change operation mode در شماره ۳ کلیک کنید.

پس از انتخاب رمز عبور برای حساب وب مانی کلاسیک ، لازم است فایل کلید (Key file) دریافت کنید تا برای ورود با نرم افزار وب مانی کیپر از آن استفاده کنید. برای دانلود آن روی لینک Download the keys در شماره ۱ کلیک کنید.
key file وب مانی با نام وب مانی آیدی شما و با پسوند kwm ذخیره خواهد شد.

در ادامه ، روی دکمه Continue (شماره ۳) کلیک کنید. پس از آن ، پیغامی به شما نشان داده می شود. این پیغام از شما میپرسد ” آیا key file وب مانی را دانلود کرده اید؟” درصورتی که دانلود شده بر روی دکمه Ok در شماره ۴ کلیک کنید . اگر به آموزش با دقت عمل نکرده اید و فایل را دانلود نکرده اید ، روی دکمه Cancel در شماره ۴ کلیک کنید تا در صفحه باقی مانده و فایل را دانلود کنید.

حساب مینی وب مانی شما اکنون به حساب کلاسیک (WinPro) تبدیل شده است.

چنانچه میخواهید درباره نحوه ورود به حساب وب مانی از طریق نرم افزار وب مانی کیپر اطلاعات کسب کنید ، میتوانید روی لینک guidlines در شماره ۱ کلیک کنید یا از آموزش نصب وب مانی کیپر و آموزش ورود به حساب کلاسیک در برنامه وب مانی کیپر در همین سایت استفاده کنید.