در این آموزش ما به شما یاد میدهیم که اگر کلمه عبور وب مانی خود را فراموش کردید ، در مدت زمان کوتاهی مجدداً آن را دریافت کنید .

به صفحه مخصوص بازیابی اطلاعات در سایت وب مانی بروید . پس از وارد شدن به این قسمت صفحه ای مشابه تصویر زیر را خواهید دید . روی گزینه اولی که در شماره ۱ نشان داده شده است کلیک کنید.

پنجره ی جدیدی با عنوان بازگرداندن پسورد وب مانی کیپر باز خواهد شد . روی دکمه ادامه (Continue) در شماره ۱ کلیک کنید.

در صفحه دیگری که باز میشود بایستی شناسه وب مانی خود را وارد کنید. چنانچه شناسه وب مانی (WMID) خود را نمی دانید ، می توانید از شماره تلفن یا ایمیل خود استفاده کنید سپس روی دکمه Continue در شماره ۲ کلیک کنید.

پنجره جدیدی با عنوان New Application WMID برای شما باز خواهد شد که در انتهای متن آن لینک فرم بازیابی رمز عبور برای شناسه وب مانی را میتوانید مشاهده کنید . پس از کلیک روی لینک نشان داده شده در شماره ۱ ، دوباره به صفحه ورود شناسه وبمانی باز میگردید.

اگر از شماره تلفن یا ایمیل برای یادآوری شناسه وب مانی استفاده کرده باشید ، از طریق سایت وب مانی شناسه شما اس ام اس یا ایمیل می شود . در تصویر زیر ، ایمیل بازیابی شناسه وب مانی را مشاهده میکنید . در قسمتی که با شماره ۱ مشخص شده است ، شناسه وب مانی (WMID) شما قرار دارد که با کلیک روی لینک مقابل آن ، به صفحه بازیابی رمز عبور شناسه وب مانی منتقل میشوید .

حال که شناسه وب مانی WMID خود را بدست آوردید ، به صفحه بازیابی پسورد حساب وب مانی باز گردید و شناسه وب مانی (WMID) خود را در کادر شماره ۱ تایپ کنید و پس از آن روی دکمه Continue در شماره ۲ کلیک کنید.

جهت بازیابی رمز عبور ، پس از وارد کردن شناسه وب مانی تان ، از شما سوال امنیتی ای پرسیده می شود. این سوال می تواند تاریخ تولد شما باشد . تاریخ تولد خود را که هنگام ثبت نام وارد کرده اید ، با دقت در قسمت شماره ۱ انتخاب کنید و سپس روی دکمه Continue در شماره ۲ کلیک کنید.

توجه: چنانچه تاریخ تولدتان را چندین مرتبه اشتباه وارد کنید ، وب مانی به مدت دو ساعت شما را بلاک می کند.

پس از پاسخ صحیح به سوال پرسیده شده ، به صفحه جدیدی منتقل می شوید که با پیغام : “جهت بازیابی رمز عبور وب مانی به شما ایمیلی ارسال شده است” مواجه میشوید. همانطور که در تصویر زیر (شماره ۱) مشاهده می کنید ، قسمتی از آدرس ایمیل شما نمایش داده شده است.

به ایمیل خود بروید . از وب مانی پاسپورت (WebMoney.Passport) ایمیلی دریافت کرده اید که در انتهای آن لینک بازیابی رمز عبور حساب وب مانی شما قرار دارد . روی لینک (شماره ۱) کلیک کنید.

صفحه جدیدی برای شما باز میشود که در آن شناسه وب مانی و چهار رقم آخر تلفن همراهتان نشان داده شده است.

در انتهای این صفحه این سوال پرسیده شده است: “آیا به تلفن خود دسترسی دارید؟”

اگر تلفن همراهتان در دسترس است ، روی دکمه شماره ۱ کلیک کنید تا پسورد وب مانی به شما اس ام اس شود. که شامل ۹رقم است. آن را در صفحه جدیدی که باز می شود وارد کنید و روی دکمه Continue کلیک کنید تا فایل کلید وب مانی (Key File) به شما ایمیل شود.

چنانچه تلفن همراهتان در اختیارتان نیست و یا تغییر کرده است ، روی دکمه شماره ۲ کلیک کنید. برای تغییر رمز عبور بایستی فرم جدیدی پر کنید که در ادامه نشان داده شده.

چنانچه به تلفن همراه خود دسترسی ندارید ، برای تغییر رمز عبور بایستی فرمی مشابه زیر پر کنید. البته همه موارد در یک ستون قرار دارند.

توجه: پر کردن همه موارد الزامی است.

در بالای فرم نشان داده شده ، شناسه وب مانی (WMID) و ایمیل شما نوشته شده است و نیازی به وارد کردن آنها نیست . فقط کافی است موارد زیر را انجام دهید:

شماره ۱: دلیل عدم دسترسی شما به اکانت وب مانی تان یا چگونگی آن
شماره ۲: رمز عبور قبلی خود را که حدس می زنید
شماره ۳: ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید را در شماره ۳ تایپ کنید.
شماره ۴: اطلاعات دیگری مثل
آخرین تاریخ ورود را زیر Date of last login
لیست کیف پول ها را پس از List your purses
نام کیف پول ها را بعد از Purses names
آدرس IP های مورد استفاده تان را زیر Used IP addresses
موجودی تان را روبروی Balance
آخرین تراکنش ها را زیر Last transactions
شماره تلفنی که در مشخصات پاسپورت وارد کرده اید را روبروی The phone number specified in the Passport
آدرس سکونتی که در پاسپورت نوشته اید را بعد از The address specified in the passport
و اطلاعات اضافی را بعد از Additional Information بنویسید.
شماره ۵: نام خانوادگی یا فامیلی دارنده شناسه وب مانی
شماره ۶: نام کوچک یا اسم دارنده شناسه وب مانی
شماره ۷: پاسخ سوال کنترلی ( سوالی که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اید)
شماره ۸: رمز عبور جدیدی که می خواهید برای حسابتان انتخاب کنید
شماره ۹: پسورد جدیدتان
شماره ۱۰: شماره تلفن همراه جدیدتان
شماره ۱۱: تیک خواندن و پذیرفتن قوانین بازیابی WMID
پس از کامل کردن فرم، روی دکمه ادامه (Continue) در شماره ۱۲ کلیک کنید.

پس از گذشت مدتی پاسخ درخواست شما داده خواهد شد و در صورت صحیح بودن موارد ارسالی مشکل شما حل خواهد شد.