برنامه E NUM برای سیستم عامل های مختلفی همچون اندروید ، اپل ، ویندوز فون و … ارائه شده است که نصب آن بسیار ساده است. در این آموزش نصب آن روی اندروید را بررسی و قسمت های مختلف آن را مرور میکنیم. توجه داشته باشید محیط این برنامه در بقیه سیستم عامل ها نیز مشابه است.

کاربران جدید وب مانی پس از ثبت نام به صورت خودکار عضو سامانه E-NUM می شوند و ایمیل مربوط به آن با عنوان E-NUM : auto-registration به شما ارسال می شود. در این ایمیل ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، لینک دانلود این برنامه برای سیستم عامل های مختلف تلفن همراه مانند Android، iPhone (iOS) و Windows Phone داده شده است.

با لمس لینک داده شده برای سیستم عامل اندروید در شماره ۱ ، اقدام به نصب برنامه کنید.

اگر تلفن همراه شما به برنامه پلی استور امکان تشخیص مکان شما برحسب gps یا اینترنت مورد استفاده تان را داده باشد ، با تصویر زیر مواجه می شوید و در قسمت شماره ۱ همانطور که می بینید ، پیامی در مورد عدم امکان دانلود این برنامه در کشورتان را دریافت می کنید.

با اعمال تغییرات و عدم شناسایی کشورتان ، دکمه دانلود همان طور که در قسمت شماره ۱ شکل زیر مشاهده می کنید فعال می شود . با لمس دکمه Install در شماره ۱ ، این برنامه دانلود می شود.

بعد از نصب برنامه ، صفحه فعال سازی آن به شما نمایش داده می شود . در این صفحه بایستی ایمیل خود را در شماره ۱ وارد کنید. کد فعال سازی نرم افزار به صورت خودکار به تلفن همراه شما ارسال شده است . آن را در کادر شماره ۲ وارد کنید . پس از آن روی دکمه تایید یا OK در بالای صفحه کلیک کنید تا برنامه E-NUM روی تلفن همراه شما فعال شود.

توجه : چنانچه این برنامه را قبلا داشته اید و بنا به دلایلی پاک شده و الان آن را مجددا نصب کرده اید ولی کد فعالسازی را فراموش کرده اید ، می توانید با لمس لینک فراموشی کد فعال سازی زیر کادر شماره ۲ جهت بازیابی آن اقدام کنید. بعد از لمس لینک مذکور ، از شما پرسیده می شود آیا مایلید برای بازیابی کد فعالسازی به آدرس ایمیلی که با آن ثبت نام کرده اید ، ایمیلی فرستاده شود؟ با لمس گزینه Yes به شما ایمیلی ارسال می شود که دارای عنوان E-NUM: Activation code recovery است و در انتهای متن لینکی قرار دارد که با کلیک روی آن ، به صفحه ی جدیدی منتقل می شوید که با لود شدن آن ، اس ام اس حاوی کد فعالسازی مجددا برای شما ارسال می شود.

با هر بار اجرای برنامه E-NUM در موبایل خود صفحه مشابه تصویر زیر را مشاهده می کنید که در آن شماره های ۱ تا ۴ برای موارد زیر است:

۱- استفاده از بارکد خوان : می توانید با استفاده از این قسمت بدون وارد کردن اعداد مربوط به سوال چالش (Challenge Question) و فقط با اسکن کردن بارکد نشان داده شده ، پاسخ E-NUM را برای انجام عملیات خود دریافت کنید.
۲- هنگام ورود و یا تغییر مشخصات که نیاز به تایید عملکرد یا Action Confirmation دارد ، از قسمت شماره ۲ استفاده کنید. در صفحه جدیدی که باز می شود ۵ عدد مربوط به چالش یا Challenge را وارد کنید تا پاسخ مورد نیازتان را نمایش دهد. از آنجایی که این پاسخ به سرعت رد خواهد شد، بهتر است آن را کپی کنید تا هنگام وارد کردن آن در حساب وب مانی ، فرصت کافی داشته باشید.
۳- در قسمت پرداخت یا Payment لازم است Challenge Number ، مقدار و شماره کیف پول را وارد کنید تا کد تاییدیه پرداخت را دریافت کنید.
۴- در قسمت ۴ تنظیمات برنامه را می توانید تغییر دهید. در ادامه ، درباره هر یک از گزینه های موجود در صفحه تنظیمات توضیح کوتاهی خواهیم داد.

صفحه تنظیمات برنامه E-Num وب مانی دارای شش قسمت است که در تصویر زیر میبینید:

۱- Unlink Account: غیرفعال کردن ارتباط حساب وب مانی ؛ با انتخاب این گزینه ، از شما پرسیده می شود که آیا از انجام این عمل اطمینان دارید یا خیر که در صورت تایید شما، اطلاعات حسابتان (ایمیل و کد فعال ساز) پاک می شوند.
۲- E-NUM Security: استفاده از رمز عبور برای اجرای برنامه ؛ برای ایجاد پسورد و بالا بردن امنیت برنامه E-NUM می توانید گزینه PIN را انتخاب کنید تا پین کد یا رمز چهار رقمی برای استفاده از این برنامه تنظیم شود ، و یا اینکه توسط گزینه Pattern، پترن دلخواه خود را انتخاب کنید و یا با استفاده از گزینه Password رمز عبور جدیدی انتخاب کنید.
اگر قبلا Access Confirmation را انتخاب کرده اید و حال می خواهید نوع آن را تغییر دهید و یا آن را حذف کنید ، همین گزینه را لمس کنید تا از لیست بازشده نوع آن را انتخاب نمایید. پس از انتخاب، یک بار بنا به شیوه قبل پین کد ، رمز عبور یا پترن را وارد کنید و بعد از آن بنا به شیوه جدیدی که انتخاب کرده اید، دو دفعه پین کد ، رمز عبور یا پترن جدید خود را وارد کنید.
هم چنین می توانید با استفاده از گزینه “حذف حساب بعد از…” یا Remove account after… این ویژگی را فعال کنید تا درصورتی که شخصی رمز عبور را چند مرتبه اشتباه وارد کرد ، اطلاعات حساب وب مانی شما از روی تلفن همراه پاک شود تا امنیت حساب تان حفظ شود.

۳- صفحه اطلاع رسانی یا همان Notifications: تنظیمات مربوط به نمایش نوتیفیکیشن های سیستم عامل و ویبره هنگام تایپ اعداد و صدای برنامه را تنظیم می کند.
۴- چنانچه شما از SmartWatch استفاده می کنید ، می توانید از قسمت مربوط به ساعت های هوشمند ارتباط بین برنامه E-NUM و ساعت هوشمند خود را تنظیم کنید.
۵- در بخش User Interface تنظیمات مختلفی از جمله اسکن سریع بارکد خوان که گزینه اول است را انجام دهید . پس از آن گزینه بستن خودکار یا Autoclose Timeout در شماره ۲ وجود دارد که می توانید زمان آن را اندکی کاهش یا افزایش دهید. البته اگر مایل باشید می توانید با انتخاب گزینه هیچ یا None بسته شدن خودکار پاسخ های برنامه را غیر فعال کنید.